Filtruj według

Filtruj
Kategorie
Cena
Rozmiar oprawy
Szerokość szkła
więcej... mniej
Długość zausznika
więcej... mniej
Producenci
Materiał
Kolor
więcej... mniej
Kształt
Typ
Rodzaj ramki
Nakładki w zestawie
Filtruj

Promocje

Okulary korekcyjne

Okulary korekcyjne

Produktów: 1715

Okulary korekcyjne — podstawa ochrony wzroku

Odpowiednio dobrane okulary korekcyjne to jeden z najważniejszych elementów terapii wzroku. Ich prawidłowe funkcjonowanie zależy głównie od dwóch podstawowych elementów: indywidualnie dobranych szkieł oraz pasujących do twarzy oprawek. Poznajcie tysiące dostępnych modeli, które nie tylko wpłyną na poprawę wzroku, ale również będą świetnym dodatkiem do garderoby.

 

Jak dobrać idealne okulary korekcyjne?

W dobie internetu, aby dobrać wymarzone okulary korekcyjne wystarczy jedynie kilka kliknięć. Przed dokonaniem wyboru warto jednak rozważyć kilka najważniejszych kwestii. Pierwszym krokiem powinno być określenie kształtu twarzy. W wielu przypadkach sprawdzi się zastosowanie zasady kontrastu. Ostrzejsze rysy twarzy idealnie pasować więc będą do zaokrąglonych oprawek takich jak aviator, okrągłe, owalne czy niestandardowe.

Kształt to niejedyna cechy, która będzie wyróżniała okulary korekcyjne. Inną istotną kwestią jest między innymi rodzaj ramki. W tej kategorii najczęściej stosuje się podział na ramkę pełną, z żyłką, czy patentkę. Ostatnia opcja może być szczególnie interesująca dla każdego kierowcy, ponieważ dzięki swojej budowie, w jak najmniejszym stopniu wpływa na ograniczenie widoczności. Warto również pamiętać, że w zależności od preferencji klienta, można wybrać różne materiały wykonania. Oprawki wykonane z wysokiej jakości tworzywa, czyli acetatu są lekkie, ale jednocześnie wygodne i odporne na złamania. Metalowe okulary cechują się z kolei trwałością, natomiast tytan to idealne rozwiązanie dla każdego alergika.

 

Okulary korekcyjne — dla kogo?

Okulary korekcyjne korygują wadę wzroku, dlatego ich wybór nie może być przypadkowy. Oprócz noszenia ich na co dzień przydadzą się również podczas czytania książek lub pracy przy komputerze. Na okio.pl znajdziesz setki okularów dla mężczyzn, kobiet, dzieci czy z nakładką, a każde z nich będzie przygotowane z należytą starannością. Przeglądaj setki modeli takich marek jak Zanzara Eyewear, Civetta czy Moiss Eyewear i znajdź swoje idealne okulary korekcyjne!

TABELA ROZMIARÓW

Większość osób nosi rozmiar M. Bardzo prawdopodobne, że będzie to odpowiedni rozmiar także dla Ciebie. Upewnij się i wykonaj następujące ćwiczenie: przyłóż dłuższą krawędź karty kredytowej do twarzy tak, aby równolegle stykała się ze środkiem Twojego nosa:

measurement1

S - Szerokość szkła 48-52 mm Karta kredytowa wykracza poza obręb oka

measurement2

M - Szerokość szkła 53-55 mm Krawędź karty kredytowej dosięga końca oka

measurement3

L - Szerokość szkła 56-60 mm Krawędź karty kredytowej nie sięga oka

Za rozmiary dziecięce zazwyczaj uznaje się oprawy o szerokościach szkła 38-47 mm